Medeniyet tier listesi
Son dereceli maçlardaki kazanma oranına göre sıralanmış medeniyetler. Küçük örnekler sıralamadan önce %50'ye çekilir; zirveye çıkmak için çok galibiyet gerekir.
Seçilen dönemde bu sitede kayıtlı dereceli maçlardaki 24.189 oyuncu yuvasına dayanır.
A
B
C
Tier'lar görelidir: S medeniyetlerin en iyi %10'unu, A sonraki %20'sini, B %35'ini, C %20'sini, D ise son %15'ini içerir. 10 maçtan az oynanan medeniyetler ayrı listelenir.
Tüm medeniyetler
| # | Tier | Medeniyet | Kazanma oranı | Maç | Seçilme oranı |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | S | Vietnamlılar | %57,5 | 504 | %2,1 |
| 2 | S | Hindistanlılar | %56,1 | 538 | %2,2 |
| 3 | S | Moğollar | %55,7 | 677 | %2,8 |
| 4 | S | Hunlar | %55,3 | 338 | %1,4 |
| 5 | S | Malaylar | %55,2 | 498 | %2,1 |
| 6 | A | Gürcistanlılar | %54,5 | 374 | %1,5 |
| 7 | A | Slavlar | %54,2 | 533 | %2,2 |
| 8 | A | Macarlar | %53,9 | 423 | %1,7 |
| 9 | A | Japonlar | %53,7 | 589 | %2,4 |
| 10 | A | Birmanlar | %53,3 | 375 | %1,6 |
| 11 | A | Gotlar | %53,1 | 429 | %1,8 |
| 12 | A | Vikingler | %52,9 | 501 | %2,1 |
| 13 | A | Romalılar | %52,4 | 458 | %1,9 |
| 14 | A | Wei | %52,1 | 351 | %1,5 |
| 15 | A | Bulgarlar | %52,1 | 1.193 | %4,9 |
| 16 | A | Aztekler | %52,1 | 434 | %1,8 |
| 17 | B | Bengalliler | %51,9 | 414 | %1,7 |
| 18 | B | İnka | %51,9 | 366 | %1,5 |
| 19 | B | Burgonyalılar | %51,9 | 318 | %1,3 |
| 20 | B | Tatarlar | %51,8 | 529 | %2,2 |
| 21 | B | Malililer | %51,7 | 420 | %1,7 |
| 22 | B | Ermeniler | %51,4 | 531 | %2,2 |
| 23 | B | Bizanslılar | %51,4 | 430 | %1,8 |
| 24 | B | Danimarkalılar | %51,1 | 658 | %2,7 |
| 25 | B | Shu | %50,7 | 288 | %1,2 |
| 26 | B | İspanyollar | %50,4 | 397 | %1,6 |
| 27 | B | Etiyopyalılar | %50,3 | 533 | %2,2 |
| 28 | B | Persler | %50,2 | 500 | %2,1 |
| 29 | B | Sarazenler | %50,1 | 369 | %1,5 |
| 30 | B | Franklar | %49,5 | 457 | %1,9 |
| 31 | B | Maya | %49,4 | 423 | %1,7 |
| 32 | B | Kmerler | %49,1 | 660 | %2,7 |
| 33 | B | Keltler | %48,7 | 507 | %2,1 |
| 34 | B | Polonyalılar | %48,7 | 448 | %1,9 |
| 35 | B | Portekizliler | %48,6 | 611 | %2,5 |
| 36 | C | Çinliler | %48,5 | 439 | %1,8 |
| 37 | C | Hıtaylar | %48,3 | 319 | %1,3 |
| 38 | C | Bohemyalılar | %48,3 | 375 | %1,6 |
| 39 | C | Britonlar | %47,8 | 393 | %1,6 |
| 40 | C | Wu | %47,4 | 304 | %1,3 |
| 41 | C | Türkler | %47,4 | 420 | %1,7 |
| 42 | C | Koreliler | %47,3 | 383 | %1,6 |
| 43 | C | Litvanyalılar | %47,3 | 438 | %1,8 |
| 44 | C | Saksonlar | %47,1 | 274 | %1,1 |
| 45 | C | Varegler | %46,7 | 353 | %1,5 |
| 46 | C | Dravidler | %46,5 | 437 | %1,8 |
| 47 | D | Berberiler | %45,8 | 415 | %1,7 |
| 48 | D | Gurjaralar | %45,8 | 415 | %1,7 |
| 49 | D | Sicilyalılar | %45,5 | 387 | %1,6 |
| 50 | D | Tupi | %44,7 | 215 | %0,9 |
| 51 | D | Tötonlar | %44,6 | 417 | %1,7 |
| 52 | D | Kumanlar | %44,5 | 472 | %2,0 |
| 53 | D | Curçenler | %42,2 | 306 | %1,3 |
| 54 | D | İtalyanlar | %40,5 | 353 | %1,5 |