Przejdź do treści

Tier lista cywilizacji

Cywilizacje według odsetka zwycięstw w ostatnich meczach rankingowych. Małe próbki są przed rankingiem przyciągane do 50%, więc do szczytu potrzeba wielu zwycięstw.

Na podstawie 24 189 miejsc graczy z meczów rankingowych zapisanych na tej stronie w wybranym okresie.

Tiery są względne: S to najlepsze 10% cywilizacji, A kolejne 20%, B 35%, C 20%, a D ostatnie 15%. Cywilizacje z mniej niż 10 grami są wymienione osobno.

Wszystkie cywilizacje

Cywilizacje według tieru, odsetka zwycięstw i wyborów
#TierCywilizacjaOdsetek zwycięstwGryOdsetek wyborów
1SWietnamczycy57,5%5042,1%
2SHindustańczycy56,1%5382,2%
3SMongołowie55,7%6772,8%
4SHunowie55,3%3381,4%
5SMalajowie55,2%4982,1%
6AGruzini54,5%3741,5%
7ASłowianie54,2%5332,2%
8AWęgrzy53,9%4231,7%
9AJapończycy53,7%5892,4%
10ABirmańczycy53,3%3751,6%
11AGoci53,1%4291,8%
12AWikingowie52,9%5012,1%
13ARzymianie52,4%4581,9%
14AWei52,1%3511,5%
15ABułgarzy52,1%11934,9%
16AAztekowie52,1%4341,8%
17BBengalczycy51,9%4141,7%
18BInkowie51,9%3661,5%
19BBurgundowie51,9%3181,3%
20BTatarzy51,8%5292,2%
21BMalijczycy51,7%4201,7%
22BOrmianie51,4%5312,2%
23BBizantyjczycy51,4%4301,8%
24BDuńczycy51,1%6582,7%
25BShu50,7%2881,2%
26BHiszpanie50,4%3971,6%
27BEtiopczycy50,3%5332,2%
28BPersowie50,2%5002,1%
29BSaraceni50,1%3691,5%
30BFrankowie49,5%4571,9%
31BMajowie49,4%4231,7%
32BKhmerowie49,1%6602,7%
33BCeltowie48,7%5072,1%
34BPolacy48,7%4481,9%
35BPortugalczycy48,6%6112,5%
36CChińczycy48,5%4391,8%
37CKitanowie48,3%3191,3%
38CCzesi48,3%3751,6%
39CBrytowie47,8%3931,6%
40CWu47,4%3041,3%
41CTurcy47,4%4201,7%
42CKoreańczycy47,3%3831,6%
43CLitwini47,3%4381,8%
44CSasi47,1%2741,1%
45CWaregowie46,7%3531,5%
46CDrawidowie46,5%4371,8%
47DBerberowie45,8%4151,7%
48DGurdźarowie45,8%4151,7%
49DSycylijczycy45,5%3871,6%
50DTupi44,7%2150,9%
51DTeutoni44,6%4171,7%
52DKumanowie44,5%4722,0%
53DDżurdżeni42,2%3061,3%
54DWłosi40,5%3531,5%